Derry GAA results

0
Have your say

ALL Ireland B Under 18 Camogie Final

Derry 2-16 Wexford 2-5

Ulster Minor League Semi Final

Monaghan 0-9 Derry 3-10

Ulster Club Hurling League

Slaughtneil 3-19 Cathaoir an Ri 0-12

Derry Senior Hurling League

Banagher 3-16 Swatragh 3-13

Slaughtneil 0-16 Ballinascreen 1-7

Lavey 1-13 Kevin Lynch’s 1-15.

H&A Mechanical Division One

Magherafelt 1-6 Slaughtneil 0-6

Ballinderry 1-13 Glenullin 0-7

Banagher 0-5 Coleraine 1-6

Craigbane 1-11 Steelstown 0-10

Bellaghy 3-14 Greenlough 1-6

Kilrea 2-11 Glen 1-8

Division One Reserve

Magherafelt 1-8 Slaughtneil 2-7

Ballinderry 4-18 Glenullin 0-4

Kilrea 2-12 Glen 3-4

Lavey 1-8 Ballinascreen 2-9

Loup 3-15 Dungiven 0-9

Craigbane 1-6 Steelstown 3-15

Banagher 2-9 Coleraine 2-4

Division Two

Ballerin 0-7 Castledawson 1-7

Lissan 0-10 Newbridge 2-9

Desertmartin v Swatragh Off

Slaughtmanus 3-15 Doire Trasna 3-6

Ogra Colmcille 2-16 Limavady 1-6

Claudy 0-14 Moneymore 1-7

Drumsurn 3-5 Faughanvale 1-1

Foreglen 0-6 Ballymaguigan 0-9

Division Two Reserve

Ballerin 0-7 Castledawson 1-14

Claudy 1-19 Moneymore 2-6

Lissan 1-3 Newbridge 2-7

Division Three

Doire Colmcille 1-3 Drum 2-14

Ardmore 2-11 Bellaghy Thirds 1-7

Glack 2-12 Magilligan 0-7

Dolans 2-8 Magherafelt Thirds 0-12

H&A Mechanical Division Two

Drumsurn 3-5 Faughanvale 1-11

Division Two Reserve Football League

Drumsurn 4-11 Faughanvale 2-11

Minor A Football League

Slaughtneil 3-8 Magherafelt 2-4

Ballinderry 2-9 Swatragh 0-9

Bellaghy 1-3 Glen 0-12

Minor B1

Doire Colmcille 3-1 Dungiven 2-17

Slaughtmanus 2-6 Banagher 1-7

Loup 1-11 Ballinascreen 2-2

Desertmartin 1-8 Errigal 0-7

Minor B2

Ogra Mor 2-2 Greenlough 1-10

Faughanvale 1-4 Craigbane 3-8

St. Micheal’s 1-4 Limavady 5-14

Coleraine 1-9 Lavey 1-7

Doire Trasna 0-4 St. Patrick’s 4-15

Minor C

Ardmore 1-11 Drum 2-9

Ballymaguigan 1-6 Drumsurn 3-11

Castledawson 1-6 Newbridge 1-10.

Under 16A Football League

Magherafelt 1-9 Slaughtneil 1-13

Glen 5-14 Ballinascreen 1-3

Swatragh 4-9 Lavey 3-8

Faughanvale 1-3 Bellaghy 1-12

Under 16 B

Banagher 2-8 Ballinderry 2-10

Claudy 2-6 Doire Colmcille 2-9

Loup 2-7 Craigbane 0-4

Castledawson 0-4 Coleraine 2-7

St. Michael’s 1-4 Newbridge 1-15

Steelstown 2-10 Doire Trasna 2-5

Kilrea 4-17 Limavady 1-3

Ballerin w/o Greenlough

Under 16 C

St. Patrick’s 4—6 Glenullin 3-9

Foreglen 5-13 Lissan 3-7

Slaughtmanus 5-8 Ballymaguigan 3-7

Dolans 2-7 Moneymore 4-7

Fixtures

Wednesday 25th April 6-45

Senior Hurling League

Ballinascreen v Kevin Lynch’s

Swatragh v Slaughtneil

Lavey v Banagher

Sunday 29th 3-30

H&A Mechanical Division One

Glenullin v Lavey

Coleraine v Bellaghy

Steelstown v Glen

Craigbane v Ballinderry

Ballinascreen v Magherafelt

Slaughtneil v Banagher

Dungiven v Kilrea

Greenlough v Loup

Division Two

Desertmartin v Ballerin

Ballymaguigan v Lissan

Limavady v Doire Trasna

Ogra Colmcille v Swatragh

Castledawson v Claudy

Moneymore v Foreglen

Faughanvale v Slaughtmanus

Newbridge v Drumsurn.

Division Three

Magilligan v Sean Dolans

Drum v Glack

Bellaghy Thirds v Doire Colmcille

Magherafelt Thirds v Ardmore